Rady a doporučení

/Rady a doporučení
Rady a doporučení 2018-03-15T11:16:48+00:00

Naše cenné rady, které jsme za ta léta praxe nasbírali

Nechte si nejdříve vypracovat návrh

Přizpůsobte instalační rozvody svým představám, ne své představy instalačním rozvodům, aneb mějte jasnou představu o tom jaké možnosti nabízí daný prostor dříve, než si pozvete řemeslníky!!!

I to se může stát. Pokud se Vám již instalace provádějí a teprve až nyní začínáte řešit technické záležitosti do detailů, můžete být hodně zklamaní. Ve většině případů Vám nezbude nic jiného, než slevit z požadavků na Vaši koupelnu na úkor dosud provedené práce, nebo tuto práci kompletně (nebo z části) předělat na úkor času a Vašich financí.

Z čeho všeho můžete být zklamaní, pokud si nenecháte vypracovat grafický návrh včas?

 1. velikost sprchového koutu – jste nuceni si pořídit menší a tudíž méně pohodlný sprchový kout kvůli umyvadlu, které by mohlo být někde jinde?
 2. výběr vany – zjistíte podle později vypracovaného návrhu, že by se Vám do koupelny vešel jak sprchový kout, tak i vana a nemuseli jste dělat kompromis?
 3. hluchá místa – nepřístupná místa díky špatnému rozvržení zařizovacích předmětů Vám můžou dost znepříjemnit údržbu koupelny
 4. nevyužitý prostor – vznikl Vám prostor, kde se kvůli pár centimetrům nevejde např. Vámi vybraná doplňková skříňka a místo toho musíte najít alternativu, která nemusí být praktická?
 5. nešikovné rozmístění zařizovacích předmětů – zjistili jste, že například místo pro koupelnový žebřík vychází po všech stavebních úpravách na opačném konci koupelny než je např. sprchový kout? Nebo máte relativně velký prostor pro koupelnu, ale díky nevyváženému rozmístění zařizovacích předmětů svou koupelnu přeřadíte mezi koupelnu ve standartním provedení, přestože Vaše požadavky na kupelnu jsou vyšší (prostorný sprchový kout, vana v prostoru, dvě umyvadla…
 6. výběr sanitární keramiky – jste zvyklí na velké umyvadlo, ale do daného prostoru určeného rozvody se prostě větší než to malé nevejde? Pak už může být pozdě zjišťovat, že při jiném uspořádání nebo při posunutí rozvodů by tento problém nenastal.
 7. a v neposlední řadě návrh obkladů a dlažby – tady byste mohli namítnout, že to s tím vším nemá nic společného. Ale opak je pravdou. Při vytváření grafického návrhu obkladů musíme brát v takových případech ohled právě na hluchá místa, špatně rozmístěné vybavení, malé umyvadlo atd. a ne ohled na Vaše požadavky.

A z toho všeho vyplývá, že mnohdy právě centimetry určují, zda budete s koupelnou spokojeni.

Všechno chce svůj čas

Nenechte ovlivnit konečnou podobu koupelny nedostatkem času na rozhodování a přípravu.

Dopřejte si čas

 1. na prvotní představu, spojenou s funkčností koupelny – při vypracovávání grafického návrhu se vždy v první etapě zaměříme na řešení vhodného rozmístění zařizovacích předmětů s ohledem na daný prostor a možné stavební úpravy. Alternativ je většinou více. Nenechte si odepřít možnost výběru řešení, které nejlépe vyhovuje Vašim požadavkům.
 2. na výběr zařizovacích předmětů – neukvapujte se při výběru koupelnového vybavení. Nekupujte např. vanu dříve, než budete mít dispozičně a hlavně do detailů promyšlenou koupelnu. Berte koupelnu jako celek – pořiďte si vybavení které funkčně, dispozičně a designově spolu ladí.
 3. na konečnou představu, spojenou s Vaší spokojeností – zpracování grafického návrhu je ovlivněno tím, zda se navrhuje v časové tísni, protože ty obklady se už musí objednat, jinak nám obkladači odřeknou práci (pak často máte obloženou koupelnu z obkladů, které jsou skladem a ne z obkladů, které se Vám líbí) nebo v klidu, kdy máte možnost ještě spoustu věcí změnit než se přistoupí k objednání materiálu. Více informací zde (3D návrhy)
 4. na objednání zboží – dodání zboží se počítá i na několik týdnů. Díky nedostatku času se Vám zužuje výběr zařizovacích předmětů někdy až na situaci, kdy musíte koupit zboží, které je zrovna k dispozici.
 5. na samotnou realizaci – některé pracovní postupy a technologie jsou přímo závislé na čase. Tady se už vůbec nevyplácí cokoli uspěchat – odstraňování vzniklých nedostatků pak může skončit v horším případě i bouráním v již nově obložené koupelně.

Zpracování grafického návrhu není jen otázka zadání rozměrů do počítače, rozmístění zařizovacích předmětů a obložení stěn – cca 2-3 setkání se zákazníkem.

Pro nás je to otázka funkční koupelny spojená s představou zákazníka.

Co doporučujeme při výběru zboží?

Dáváme přednost kvalitnímu zboží se spolehlivým servisem

Ne vždy to co je kvalitní musí být finančně nedostupné. Levné zboží, které je na úkor kvality nedoporučujeme. “Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné zboží” – to jste již určitě mnohokrát slyšeli. V případě zabudovaných zařizovacích předmětů, jako například van, sprchových koutů, obkladů, namontovaného nábytku, namontovaných koupelnových doplňků by to mělo platit dvojnásob. Pořiďte si kvalitu za rozumnou cenu.

Vany ze smaltované oceli od firmy Kaldewei

Důvodů je více: 

 1. smaltovaná ocel 3,5 mm zaručuje stabilitu a dlouhou životnost – 30 let záruky
 2. široká škála rozměrů
 3. možnost povrchové úpravy PERL-EFFEKT – voda na tvrdém a hladkém povrchu nemá šanci se uchytit a ve formě kuliček spolu s nečistotou, bakteriemi a vodním kamenem odtéká pryč.
 4. možnost protiskluzové úpravy antislip
 5. rozmanitost designu a příslušenství
 6. důvodů je daleko víc, přijďte se k nám informovat

Sanitární keramiku se speciální úpravu keramického povrchu odpuzující vodu

Opět velké plus v boji s hygienou a čistotou v koupelně. Navíc ušetřený čas můžete využít k příjemnějším aktivitám.

Používání vhodných čistících prostředků

Každý materiál potřebuje to své. A pokud mu to nedopřejete můžete se hodně divit. Třeba i při vyřizování reklamace. Na mechanicky poškozený výrobek (některé nevhodné čitící prostředky to umí báječně) se reklamace nevztahuje.